آیا عنبر نسارا واقعا مفید است؟

عنبر نسارا

پشگل الاغ


معرفی عنبر نسا یا عنبر نسارا

“عنبر نسارا”  سرگین الاغ ماده است که در بهار جمع‌آوری می‌شود. در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر‌نسارا با استفاده از روش”کروماتوگرافی”  از یکدیگر جدا کردند. در این آزمایش تأیید شد که عنبر نسارا خواص آنتی‌اکسیدانی، آنتی‌باکتریال (ضدباکتریایی)، ضدقارچ و ضدالتهابی و ضد میکروبی دارد!

الاغ ماده در فصل بهار از بهترین گیاهان دارویی تغذیه می‌کند و دود کردن آن در واقع یعنی دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف به‌ صورت یکجا. این دود هیچ اثر سوئی بر بیمار ندارد.

اما چرا الاغ ماده؟

طبع الاغ ماده خنک است و طبع مریضی و عفونت گرم است. الاغ نر بهرعکس الاغ ماده، طبع گرم دارد بنابراین استفاده از سرگین الاغ ماده بیماری را آرام می‌کند.

عنبر نسارا

چرا با وجود داروهای بهداشتی باید به سراغ داروهای غیر بهداشتی برویم؟

اول باید تکلیف خودمان را روشن کنیم. تعریف ما از بهداشتی و غیر بهداشتی چیست؟ این تعاریف در علوم مختلف متفاوت است. با توجه به اثرات یک ماده هر علمی مواد را در دو دسته ی بهداشتی و غیر بهداشتی می گذارد.

عنبر نساء یا همان مدفوع الاغ ماده، با توجه به اثرات بسیار مفیدی که در درمان بسیاری از بیمار یهای عفونی دارد، از نظر طب سنتی ایرانی و از نظر علمی نیز در دسته ی مواد غیر بهداشتی قرار نمی گیرد.

نکات عملی برای استفاده درمانی از عنبر نسارا

دود این ماده قدرت میکرب کشی زیادی دارد.

استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد، انواع سرماخوردگی، آلرژی، برونشیت، برونشکتازی، سرفه های خلط دار، آسم و تنگی نفس است.

با دود این ماده می توانید میکرب ها و یا قارچ های دستگاه تناسلی زنان را نابود کنید.

در درمان مشکلاتی مانند عفونت های گوش، چشم، خونریزی بواسیری، عفونت لثه و موارد بسیار دیگری هم می توان از دود عنبر نسارا استفاده کرد.

دود عنبر نسارا در درمان ، سرماخوردگی، سینوزیت، میگرن و سردرد، کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی، درمان و بهبود زخم ختنه، زخم‌های پس از سوختگی، در درمان خون‌دماغ، گوش‌درد و عفونت گوش و بهبود علائم صرع به کار می آید.

این ماده در کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان استفاده می‌شود. درمان و کاهش عوارض بواسیر، دندان‌درد به‌خصوص اگر ناشی از عفونت باشد، می‌شود.

دود عنبر نسارا فرآیند زایمان طبیعی را آسانتر می‌کند. به دفع جنین مرده از بدن زنان کمک می‌کند. کمک قابل توجه به مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفسمی کند.

عنبر نسارا در از بین بردن دانه‌های آبله‌ مرغان موثر است. گل‌مژه، عفونت چشم و ویروس‌های معلق در هوا (ضدعفونی کردن فضای داخل اتاق)، را از بین می برد.

برای جلوگیری از واگیر بیماری‌ها، کمک به درمان مخملک، سیاه‌ سرفه یا یرقان کودکان می توان از آن بهره برد. تبخال را نیز برطرف می کند مانع از ترکیدن آن می شود.

کاربرد عنبر نسارا در زیبایی

از آنجا که عفونت ها عامل جوش های پوست و خشکی و تیرگی پوست هستند، درمان عفونت های بدن با عنبر نسارا می تواند به زیبایی و سلامت پوست شما کمک کند.

باعث از بین بردن عفونت‌های واژینال (اگر دود باید با بدن تماس پیدا کند) می شود. می تواند قارچ پوستی و قارچ واژینال و کیست را از بین ببرد. باعث درمان و کاهش عوارض بواسیر، دندان‌ درد -به‌خصوص اگر ناشی از عفونت باشد- می‌شود.

این دود فرآیند زایمان طبیعی را آسانتر می‌کند. به دفع جنین مرده از بدن زنان کمک می‌کند. کمک قابل توجه به مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس می کند. دانه‌های آبله‌ مرغان، گل‌مژه و عفونت چشم را از بین می برد.

می تواند ویروس‌های معلق در هوا (ضدعفونی کردن فضای داخل اتاق) را از بین ببرد. از واگیر بیماری‌ها جلوگیری کرده و به درمان مخملک، سیاه‌سرفه یا یرقان کودکان کمک کند. تبخال را برطرف می کند و از ترکیدن تبخال پیشگیری می کند

دود کردن عنبر نسارا

روش استفاده از عنبر نسارا:

باید عنبر نسارا را مثل اسفند روی آتش بگذارید و دود خارج‌ شده از آن را استنشاق کنید. یا اجازه دهید دودِ آن با بدن (بخشی که دچار عفونت و بیماری شده) تماس داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *