تست مزاج شناسی

تست مزاج

تست مزاج شناسی برای انتخاب سبک زندگی درست ضروری است. چرا که با انجام این تست مزاج خود را متوجه می شوید. ضمن اینکه اگر احتمالا مزاج تان از  تعادل خارج شده و خلطی در بدن تان غالب شده است و مشکلاتی برایتان ایجاد کرده است را متوجه می شوید.  برای تشخیص مزاج باید پزشک طب سنتی اطلاعاتی از قبیل موارد زیر را مطالعه کند.

 با تکمیل فرم زیر و ارسال آن به پزشک مجموعه سبز، مزاج شما تشخیص داده می شود. سپس توضیحات کامل برای شما به شماره تلفنی که در فرم زیر وارد می کنید ارسال خواهد شد. 

 

تست مزاج شناسی برای انتخاب سبک زندگی درست ضروری است. چرا که با انجام این تست تشخیص مزاج آنلاین و رایگان، مزاج خود را متوجه می شوید.

ضمن اینکه اگر احتمالا مزاج تان از  تعادل خارج شده؛ خلطی در بدن تان غالب شده است و مشکلاتی برایتان ایجاد کرده است؛ با انجام تست آنلاین مزاج شناسی بوعلی سینا متوجه آن میشوید.

برای تشخیص مزاج باید پزشک طب سنتی اطلاعاتی از قبیل موارد بالا را مطالعه کند.

تست مزاج شناسی روشی رایگان برای ارتباط شما با طبیب یا پزشک طب سنتی و ویزیت رایگان و دریافت نسخه رایگان است.

برای انجام تست آنلاین مزاج شناسی کافی است به سوالات فرم بالا با دقت و کامل و با حوصله پاسخ بدهید.

تست آنلاین مزاج شناسی بوعلی سینا یکی از دقیق ترین و کامل ترین روش ها برای معاینه است. این روش اطلاعات کاملی از ویژگیهای خاص جسمی و روحی شما در اختیار طبیب قرار میدهد. این اطلاعات کلی می توانند ریشه ی بسیاری از مشکلات و بیماری های شما را برای پزشک طب سنتی مشخص کنند. 

با تشخیص مزاج آنلاین می توان برای مشکلات و بیماریهایی که طب مدرن به دلیل بررسی موضعی صرف نمی تواند راه حلی برای آنها بیابد، راه درمان یافت.

بیماریهایی که با مصرف داروهای شیمیایی تشدید می شوند. بیماریهایی که لاعلاج محسوب می شوند و بیماریهایی که برای درمان آنها فرصت کافی وجود دارد.

برای استفاده از تست مزاج آنلاین باید سعی کنید به رفتار و سبک زندگی خود دقت کنید تا بتوانید به سوالات درست پاسخ دهید. اگر درباره ی پاسخ سوالات تردید دارید سعی کنید به موارد ذکر شده توجه کنید و پس از اطمینان برگردید و تست را مجددا کامل کنید.

مزاج شناسی مقدمه ی ارتباط با درمانگر طب سنتی و پیش نیاز آغاز درمان طبیعی و تغییر سبک زندگی است.

با تشخیص مزاج اطلاعات بسیار مفیدی درباره ی خود به دست می آورید که به شما کمک میکند سبک زندگی مناسب ویژگیهای ذاتی خود را پیش گیرید و با این انتخاب سلامتی را به خود هدیه کنید.

تعیین مزاج رایگان سبز، هدیه ی تیم کلینیک سبز به شما عزیزان. سلامتی شما اولین هدف ماست. رایگان بودن این تست مزاج به هیچ وجه به معنی سطحی بودن معاینه ی شما ندارد. طبیبان مجموعه سبز با دقت و توجه کامل تست مزاج شما را بررسی میکنند. سپس مشاورین سبز با شما تماس میگیرند و سوالات تکمیلی که طبیب برای تشخیص منشا مشکلات شما به آن نیاز دارند را به اطلاع شما می رسانند.

سپس وقت ویزیت تلفنی برای شما تعیین می شود که خود شخصا با طبیب صحبت کنید. این ویزیت تلفنی نیز در اکثر موارد رایگان خواهد بود.

پس از مشاوره با طبیب روند درمانی برای شما مشخص می شود.

این روند درمان به صورت کامل براش ما شرح داده می شود که می توانید با اطلاع از آن تصمیم بگیرید که می خواهید روند درمان را با مجموعه ی سبز آغاز کنید یا خیر.

محصولات دارویی و غذایی و بهداشتی سبز از با کیفیت ترین مواد اولیه ی بازار گیاهان دارویی تهیه می شوند. 

این مواد اولیه از گران ترین و مطمئن ترین منابع تهیه می شوند. چرا که نتیجه گیری در درمان طب سنتی کاملا به کیفیت مواد اولیه ی دارویی وابسته است.

تست مزاج شناسی رایگان

هرچیزی مزاجی دارد

این نکته قابل توجه است که هر چیز در این عالم هستی دارای مزاج است. حیوانات، گیاهان، فصول، سنین و اعضاء بدن که به ترتیب به آنها اشاره ای می کنیم:

۱- حیوانات:

هر موجود بسته به نوع فعالیت و خلقتش دارای مزاج خاص خود است. مثلاً گرگ مزاج گرم وخشک دارد و عنصر آتش در آن برتری دارد، شیر که حیوان شجاع و درنده ای است از خون غالب آفریده شده است و اگر چنین نباشد که اصلا شیر نیست و نمی تواند تمام خصوصیات یک شیر را داشته باشد :

– مورچه از جنس سوداست.

– زنبور از جنس صفراست.

– الاغ از جنس بلغم است.

۲- گیاهان:

در گیاهان وجود عناصر چهار گانه ارکان را با خوردن یا لمس آنها به وضوح می بینیم.گیاهانی که خوردن و حتی لمس آنها موجب گرمی و تشنگی فوری شده ویا حتی با تکرار در آنها در بدن ایجاد خارش وسوزش می شود را گرم وخشک می گوئیم.

گیاهانی که خوردن آنها موجب ایجاد گرمی می شود را گیاهان گرم و تر می گوئیم.

گیاهانی که موجب رفع حرارت، بدن شده و رفع تشنگی می کند. سرد وتر می نامیم.

گیاهانی که از گرمی بدن می کاهد اما تشنگی را برطرف نمی کند و با تکرار آنها در بدن ایجاد خشکی و لاغری می شود، سرد و خشک می گوئیم که مزاج تک تک گیاهان به تفکیک و با جزئیات در بحث مفردات، ذکر می شود.

همین جا یک نکته مهم لازم است ذکر شود :

در مجموع عناصر گرم وخشک را صفرازا ، گرم و تر را مولد خون

در مجموع عناصر سرد وخشک را سودازا و سرد وتر را بلغم زا نامگذاری می کنیم.

۳- فصول :

بهار، مزاج گرم وتر دارد.

پاییز، سرد وخشک.

تابستان، گرم و خشک.

زمستان، سرد و تر.

۴- ساعات شبانه روز :

صبح: مزاج گرم وتر- بهاری.

ظهر: گرم وخشک- تابستانی.

عصر: سرد وخشک- پاییزی.

شب: سرد وتر – زمستانی.

۵- اسنان (سن ها) :

انسان در سنین مختلف مزاجهای مختلفی دارد :

۱- مرحله رشد ونمو (از تولد تا ۳۰ سالگی) ، دارای مزاج گرم وتر است.

۲- مرحله جوانی(۳۰ تا ۳۵ سالگی) ، مزاج گرم وخشک.

۳- مرحله میانسالی یا کهولت (۳۵ سالگی تا ۶۰ سالگی)، مزاج سرد و خشک.

۴- مرحله پیری (بعد از ۶۰ سالگی)، مزاج سرد و تر.

۶- انواع مزه ها :

مزه شیرین : گرم

تلخی: گرم وخشک

ترشی: سرد وخشک

شوری و تندی: گرم وخشک

بی مزه و گسی: سرد و تر

۷- مزاج عضوی:

هر عضوی در بدن یک مزاج مخصوص به خود دارد مثلاً: مغز، سرد و تر/ استخوان و مو، سرد وخشک / چربی، سرد وتر / قلب، گرم و خشک می باشند.

۸- مزاج جنسیتی:

جنس مذکر نسبت به جنس مونث گرم تر است.

۹- مزاج مکان ها :

مناطق کوهستانی: سرد وخشک

مناطق بیابانی: گرم و خشک

مناطق کنار دریا: سرد وتر

و بنابراین بدن ما نیز مزاج خاص خود را دارد که البته از همه ی این موارد نیز اثر می پذیرد.

با شناخت مزاج خود و انتخاب سبک زندگی مناسب مزاج، سالم و با کیفیت زندگی خواهیم کرد و عمر درازی خواهیم داشت.

درباره ی آموزش سبک زندگی بر اساس مزاج اینجا بیشتر بخوانید